487

RICHARD DE SAINT-VICTOR, 1110?-1173 M. Richardi S. Victoris parisiensis doctoris praeclarissimi, Opera: Ex manuscriptis eiusdem operibus quae in Bibliotheca Victorina Servantur, accuratè castigata & emendata: cum vita ipsius ante hac nusquam edita. Studio et industria canonicorum Regularium Regalis Abbatiae Sancti Victoris Parisiensis.

Estimate

400 - 0

Session 2

4 May 2023

Description

Rothomagi [Rouen] : Sumptibus Ioannis Berthelin, 1650.- [20], 688, [24] p. ; (36 cm) : enc. Exemplar em razoável estado de conservação, com vestígios de acidez do papel. Encadernação de época, cansada, com defeitos, inteira de carneira mosqueada, com nervos, títulos e ferros a ouro na lombada, corte das folhas carminado. Rosto impresso a encarnado e preto. Edição rara.

Category

Books and Manuscripts

Closed Auction